Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. Почему же недоступны, еще как доступны. Сейчас же продаются семена с пометкой F1, это значит, что, собрав семена с таких овощей, вырастить их вы не сможете) Они просто не взойдут. Значит, был удален ген определенный. Да и вообще по-моему сейчас все с ГМО )))
  3. It's already 5th stream, when you can place a bet Peckatop already played against me, Alphastorm, MrJoker and Owly Last one was great, people, who guessed correct, that Pecka will win, got like 3x of their bets (because most bets were made on Owly)
  4. Woah, so we can now bet on who will win? Sounds fun! Looking forward to the stream!
  5. PD is a not main wallet for me, but most crypto coin to list here to play game and win more
  6. Bet: 32,176,175,872 placed by jahithber on 20/06/2019 Wagered 0.18076657 Multiplier 1.56x Profit 0.10127989 10.10
  7. 10.00 Bet: 32,175,493,911 placed by pfodo on 20/06/2019 Wagered 0.00000010 Multiplier 1.10x Profit 0.00000001
  8. We all love Stake and Primedice weekly challenges! It's fun. And we want to create even more fun from it @peckatop vs. @Himiko (Marceline) Which one can do challenges faster? More profitable? More smart? Who's master of challenges? Let's compete in live stream! Today, 20th June, 6pm gmt+0 Winner will be decided by: 1 point for hitting all challenges faster (by time) 1 point for hitting all challenges faster (by bets count) 1 point for finishing with higher balance left To make it even more fun, you can place a bet on who you think will win! If your bet was wrong, you will lose it. If your bet was correct, your payout will be calculated: (bet share in winner's pool)*(total prize pool)*95% Bets can be placed in any currency. Payouts will be made in btc. Bets are accepted till beginning of stream, payouts will be done in the end of stream. See you in Twitch!
  9. А понятно, у Лекса написано 30 сообщений и 50к сатошь, вот я и подумал что вроде администрация одна на обоих сайтах, а правила разные что то не то! Спасибо за информацию!)))))
  10. Ничего подобного. Минималка на вывод здесь 2к сатош. И сейчас вроде 15 бесплатных сообщений. Так что все точно также.
  11. Привет Лекс! Спасибо что написал что и как! Что то по сравнению со стаканом, здесь на счёт выплат и сообщений вообще жесть! Если на стакане 2к минимум на вывод, здесь аж 50 и сообщений 30 бесплатных, слишком всё завышено! Я так понимаю на счёт вывода, это связанно с тем что с 2-5к сатох в Дайсе делать нечего!)))))
  12. I unfriend and straight report them to the mod who is around or to the support, though this don't happen a lot because I'm not a player who always go on HR list.
  13. Привет! Вот это и называется риск вложений во что то неизведанное, но зато этот риск очень даже хорошо окупился! Но Биткоин как не крути всё же монета хоть и в руках подержать нельзя, и как и все монеты просто не может постоянно расти, и падал он тоже очень даже сильно! А майнинг на мой взгляд именно Биткоина, по тихоньку умирает, обстоятельства для майнеров с каждым годом становятся всё хуже и не перспективнее!
  14. Doubtful I will ever use it. I feel like I already gave out way too much info to facebook. Altough I have a facebook account but I rarely do antything there anymore, but I got a feeling they read the chats too lol. But as a way for adoption of cryptocoins it may be a good way for a huge population to get to know blockchain technology.
  15. 20.29 Bet: 32,173,759,809 placed by dikarico on 20/06/2019 Wagered 0.00000100 Multiplier 1.01x Profit 0.00000001 92.02 Bet: 32,175,475,280 placed by dikarico on 20/06/2019 Wagered 0.00000100 Multiplier 1.01x Profit 0.00000001 Terminator has Terminated
  16. Привет! Думаю эта не перспективная затея, платят копейки и сумма на вывод как правило сильно завышена, да ещё и очень долго это всё! Сколько будешь смотреть эти рекламки пока на вывод насобираешь! Но даже если и соберёшь, где гарантия что они придут на кошелёк?
  17. Same with the others, I fear that I am sending my withdrawal to the wrong address so I always triple check the address before confirming my withdrawal request.
  18. Привет всем! Ну покупать Биткоин на 50 рублей, думаю при его нынешней цене бессмысленно! Что там выйдет, 5-10к сатох? Я как то один раз на стакан, нечем было ставку удвоить, и я депал Лайткоин на 70 рублей! Нашёл тоже приличный вроде обменник, Лайткоин от 50 рублей и прцент вроде не большой 0.4%!!! Называется Cryptobar, что в нём хорошо так это наверно 15-17 разных способов обмена, с карт, бирж и приличное количество электронных кошельков! Не знаю как с Биткойном но Лайки пришли за пару минут, и как только оформил обмен в сообщениях сразу появилась запись о ожидающем депозите! Кому интересно оставлю ссылку, а так в основном пользуюсь мониторингом BastChange! https://cryptobar.cc/
  19. Today
  20. It is going to be a stable coin because why not ? They said that they are going to make it available as an option for payment around the globe so it should be stable.
  21. If u rolled consistently the same payout and the same side, bad luck is indeed not bad, as some have mentioned. It actually means you're more bound to hit alot of greens later on, so sit tight and get rich
  22. The only fear I have withdrawing is sending it to the wrong wallet and making a stranger very happy. So I always triple check I have copy pasted the right wallet.
  23. By still have a chance to get it back what do you mean ? Like how will you get it back since it is already sent to a different wallet and is not retrieveable and it is gone
  24. Hmm just wait for a day where you get a big tip from someone and then play because if you have both those things beside you then you will not win at all and loose only.
  1. Load more activity